ХХ ғ басындағы Қазақстандағы қоғамдық-саяси қозғалыстар

 

 

 

 

 

Тақырыбы 13 ХХ ғ басындағы Қазақстандағы қоғамдық-саяси қозғалыстар

 

Мақсаты Тақырыптыңн мазмұнын өз бетімен түсініп оқуға және оның идеясын ашуға үйренедіу.Тапсырмалармен жұмыс істеуге,негізгі ойды таба білуге  дағдыланады.

 

Жалпы мақсат Тақырыпты  түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру
Күтілетін нәтиже Тақырып  жайлы білімін тиімді қолдануға үйренеді. ығармашылық қабілеттері іс-әрекетте көрінеді.  Топтық бағалау мен топішілік бағалауды үйренеді.
7 модульдің қолданылуы АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін  бағалау және оқуды  бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”,  “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.

 

Қолданылатын әдіс-тәсілдер Миға шабуыл, Жигсо 1, Трек сызбасы, Салыстыру кестесі,Эссе
Қолданылатын ресурстар Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук
Ұйымдастыру кезеңі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тренинг

Оқушылардың назарын сабаққа аударамын. Керекті құрал жабдықтарын әзірлетемін.Оқушыларды «Атом.Молекула» тренингі арқылы топқа бөлемін.Топ ережесін еске түсіремін Сабаққа керекті құралдарын әзірлеп, дайындайды.4 оқушыдан 3 топқа бөлінеді. Бір – бірлеріне жақсы тілектерін айтады.
Сабақ кезеңдері Тапсырма Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеті
Білім

 

Қызығушылық

тарын  ояту

Миға шабуыл әдісі бойынша сұрақ-жауап Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру

Слайдта берілген сұрақтарға жауап беру, топпен  тапсырманы орындау

Өткен тақырыптар бойына сұрақтарға жауап береді, топпен өз білімдерін көрсетеді
Түсіну Жигсо әдісі арқылы тақырыпты бөліктерге   бөліп, оқуға тапсырма береді.

Тақырыбы:

      Топтағы бір нөмірлі балалар бір мысалды қарастырып, бірге отырып талқылап, өз топтарына келіп түсіндіреді

Сыныптағы белсенді оқушы басқаларға бағыт беріп отырады.Топтық талқыға салады,ойланады.Өзгелерді тыңдай  отырып , өз білімін толықтырады. Ізденеді

Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту

Әдіс бойынша жаңа тақырыпты меңгереді және оөз пікірлерін ортаға салады

Қолдану Тақырыптар туралы постер әдісін пайдалану

Тақырып: ХХ ғ басындағы Қазақстандағы қоғамдық-саяси қозғалыстар

 

Топтарға тақырып бойынша және өткен сабақты толық меңгерту мақсатында өз пікрлерін  сурет арқылы қорғайды, ол үшін конвертке салынған сұрақтар таратылады. Тапсырмалар туралы өз ойларын суретке салады Берілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға нақты жауап беру, тақтаға шығып тапсырманы қорғау
Сергіту сәті «Балапандар биі» атты жаттығу жасау Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау Интербелсеңді тақтадағы бейнероиктегідей жаттығулар жасайды.
Талдау Салыстыру кестесі Оқушыларға таырыптарды салыстыру білімдерін талдату Әр топқа салыстыру  парағы таратылады, сол арқылы салыстырады нәтижесін тақтаға шығып көрсетеді

 

Жинақтау  «.ХХ ғ басындағы Қазақстандағы қоғамдық-саяси қозғалыстар» тақырыбына «Эссе жазу» Тапсырмалар бойынша  әр топ  Эссе жазу, бағалау

 

Оқушылардың мақсаты берілген тақырыпқа арнап өз ойларын жеткізу
Бағалау Өзін-өзі бағалау (2 мин)

Бағдарша, бағалау парақшалары

Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату Өзін өзі топпн бағалайды
Рефлексия Стикерлерді толтыру Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну Ұсынылған стикерді толтыру

 

Add a Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

+
+